Charakteristika školy

• AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě přivítala své první studenty v roce 2017.
  • Škola během následujících let slavnostně zahájila provoz AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě (2018), v Českém Těšíně (2019) a v Přerově (2021), která je první pobočkou v Olomouckém kraji.
  • Impulsem k založení nové zdravotnické školy byl dlouhodobý nedostatek středního zdravotnického personálu v Česku. Proto se společnost AGEL, která patří k největším poskytovatelům zdravotnické péče v České republice, rozhodla založit vlastní zdravotnickou školu. Ta si během pár let vybudovala své jméno a dnes je velmi žádanou a oblíbenou školou.
  • Vzhledem k zázemí, které je poskytováno skupinou AGEL, jež je dlouhodobým provozovatelem nemocnic, poliklinik, lékáren, laboratoří a dalších společností, rádi poskytneme možnosti zajištění zaměstnání a nadstandartní praxi v rámci skupiny AGEL.
  • AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická umožnuje studovat obor Diplomovaná všeobecná sestra v prezenční i kombinované formě.
  • Studenti mohou během studia čerpat zaměstnanecká stipendia skupiny AGEL.